Okolica

Zamieszkaj w Sulejówku!
Sulejówek to podwarszawska miejscowość leżąca zaledwie 18 kilometrów od centrum Warszawy. Miasto położone jest w okolicy lasów i parków, a 1/3 jego powierzchni to tereny zielone przez co nazywane jest „zielonym miastem”.

DSC03476aWłaśnie tu, przy ulicy Przejazd 29a znajduje się budynek z mieszkaniami do wynajęcia. Najbliższe otoczenie to budynki w zabudowie jednorodzinnej, zupełny brak przemysłu czy też obiektów o działaniu uciążliwym. Wśród zielonych przestrzeni, jednorodzinnej zabudowy i mało ruchliwych ulic znajdziecie Państwo odskocznię od wielkomiejskiego zgiełku. Jest to idealne miejsce dla miłośników wycieczek rowerowych, spacerów i obcowania z przyrodą. Nie zabraknie jednak Państwu obiektów, których potrzebujemy na co dzień. Sklepy, wszelkiego rodzaju usługi, szkoły i przedszkola są w zasięgu ręki.

Dużym atutem Sulejówka jest idealne połączenie komunikacyjne z centrum Warszawy w postaci kolei SKM. Podróż pociągiem do Śródmieścia zajmuje zaledwie 30 minut. Dotarcie do stacji SKM Sulejówek Miłosna – 10 minut pieszo.

O czym warto wiedzieć, co warto zobaczyć

Handel i usługi
DSC03439aZakupy spożywcze czy przemysłowe, wizyta u lekarza czy fryzjera, porada prawna czy naprawa komputera – tak szeroką ofertę handlową i usługową znajdą Państwo zupełnie niedaleko, w obrębie centrum miasta czyli przy ulicy Dworcowej i Kombatantów II Wojny Światowej. Ze swej strony szczególnie polecamy bardzo dobrze zaopatrzone miejscowe delikatesy.

Na uwagę zasługuje również tutejsze targowisko zlokalizowane nieopodal po drugiej stronie torów, przy ulicy Krasińskiego, czynne siedem dni w tygodniu, ze szczególnie bogatą ofertą dostępną w każdy wtorek i piątek. Targowisko obfituje we wszelkiego rodzaju produkty począwszy od świeżych owoców i warzyw poprzez świeże ryby i wyroby mięsne a skończywszy na kwiatach, zabawkach i ubraniach.

Przedszkola i szkoły
W Sulejówku działają dwa przedszkola państwowe oraz kilka placówek prywatnych. Rodzice mają do wyboru zarówno przedszkola kameralne jak i duże placówki z całym zapleczem psychologiczno – rehabilitacyjnym.DSC03467a

Dla dzieci w wieku szkolnym miasto oferuje kształcenie w trzech szkołach podstawowych i trzech gimnazjach. Młodzież szkolna może podjąć naukę w zespole szkół ponadgimnazjalnych, w tym w liceum ogólnokształcącym. Ofertę szkół prywatnych znajdziecie Państwo zarówno w samym Sulejówku jak i w okolicznych miejscowościach.

Sportowo
Sulejówek i jego okolice mają do zaoferowania ciekawą ofertę sportową i rekreacyjną, która zadowoli najbardziej wymagających.
Miłośnicy wypraw rowerowych mają możliwość wyboru tras terenowych jak również szosowych. Okoliczne lasy to Mazowiecki Park Krajobrazowy obfitujący w wyznaczone trasy o rożnym stopniu trudności. Ciekawą propozycję tras rowerowych miejskich i historycznych znajdziecie Państwo także na stronie Urzędu Miasta Sulejówek.

Klub SDSC03464aportowy Zakręt to rozległy teren przystosowany do wielu standardowych i nie tylko dziedzin sportu. Imponująca oferta i wysoki standard, jak również otoczenie terenów zielonych pozwoli Państwu na regeneracyjny wypoczynek i miłe spędzanie czasu.
W okolicy nie brakuje również ofert dla miłośników basenów i pływania. Najbliższe obiekty to Aqua Park Wesolandia w Warszawie – Wesołej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim oraz Kompleks Rekreacyjno – Sportowy w Aninie.
Sulejówek może poszczyć się również pełnowymiarowym stadionem piłkarskim, na którym niejednokrotnie odbywały się rozgrywki Młodej Ekstraklasy.

 

KulturaDSC03481a
Miejski Dom Kultury – działający prężnie ośrodek prowadzi bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci, młodzieży a także dorosłych. Szczególnie polecamy przedstawienia dla dzieci wystawiane w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Dom Kultury organizuje również koncerty, turnieje i okolicznościowe zabawy. Wszystko z myślą o mieszkańcach Sulejówka.

Warto też odwiedzić Dworek Milusin, w którym mieszkał Marszałek Józef Piłsudski. Obecnie, mieści się tam muzeum poświęcone jego pamięci. Jest to najbardziej rozpoznawalny obiekt kulturowy i historyczny Sulejówka.

Wolne mieszkania


Brak wolnych mieszkań.